NVO

Iesaisties Kurzemē: Uzsākta projekta “Kultūra mūs vieno!” īstenošana

Kultura mus vienoSabiedrības integrācijas biedrība „Alternativas” 2018. gada 1. maijā ir uzsākusi projekta „Kultūra mūs vieno!” īstenošanu, kas ilgs līdz 25. novembrim, lai veicinātu romu kultūras identitātes saglabāšanu un starpkultūru dialogu, attīstot romu tradicionālo amatiermākslas kolektīvu darbību, kā arī sekmējot sadarbību starp romu kopienu, vietējo pašvaldību un pārējiem iesaistītām pusēm Kurzemes reģionā.

12. maijā Sabiles kultūras namā kā pirmā projekta aktivitāte notika projekta atvērtā durvju diena (projekta atklāšanas seminārs), kurā piedalījās Kultūras ministrijas un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO pārstāvji un romi dažādās vecuma grupās.

Svinīgajā atklāšanā klātesošos uzrunāja biedrības „Alternativas” priekšsēdētājs un projekta vadītājs Kaspars Arhipovs sekojoši, „Vai tu mīli Kultūru?”, tādējādi rosinot vietējos romus attīstīt romu kopienas kultūru un saglabāt etnisko identitāti starp valodu, etnisko un kultūras savdabību skatuves mākslā. Tam sekoja informācija par projekta „Kultūra mūs vieno!” ideju, mērķi un plānotām aktivitātēm to starp par esošo projekta atklāšanas pasākumu, par pieteikšanos romu teatralizēto uzveduma „Čajori Ringla un vecās Kačas stāsts…” kopmēģinājumiem un piedalīšanos uzveduma skatē Sabiles vīna svētkos, par skatuves tērpju izgatavošanu un aksesuāru iegādi un noslēdzoši par ikgadējo tradicionālo XII romu kultūras festivālu „Urdenoro” Sabilē. Romu kopienas motivācijas līmeņa uzlabošanai līdzdarboties romu kultūras dzīvē un ar iespaidiem un skata redzējumu par romu kultūru un aktīvo iesaisti projektos dalījās Kultūras ministrijas sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vecākais referents Deniss Kretalovs, Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis, Sabiles kultūras nama direktore un Talsu novada deputāte Gerda Zeberiņa. Savukārt iedvesmai par romu līdzdalību un aktīvo iesaisti projekta „Kultūra mūs vieno!” īstenošanā pasniegts projekta līgums, kuru svinīgi pasniedza biedrības „Kurzmes NVO atbalsta centrs” projektu koordinatore Evita Pētersone.

Noslēguma daļā  - muzikāls sveiciens ar Mātes dienai veltītu romu tautas dziesmu romu/latviešu valodā „Dake” (mātei) romu ansambļa „Taboras romance” izpildījumā.