NVO

Pastendē uzsākts projekts „Zem saules ir tāda tauta latvieši”

Tevu bērnu komandaVecāku atbalsta biedrība Ķipars 5. septembrī ar pasākumu „Mēs ar tēti kolosāla komanda” ir uzsākusi Latvijas Republikas  Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstītā  projekta  "Zem saules ir tāda tauta latvieši" īstenošanu.
Pasākumā piedalījās vairākas tēvu un bērnu komandas. Tām bija jāpiedalās veiklības sacensībās, ko palīdzēja organizēt un vadīt jauniešu klubs „Kontakts”. Tēviem bija iespēja kopā ar bērniem veikt dažādas izglītojošas un sportiskas aktivitātes.

 

Uz pasākumu tika uzaicināti Jaunsardzes pārstāvji:  Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols un  Talsu jaunsargu vienības pārstāvis Ģatis Tālbergs. Bērniem bija  iespēja uzzināt, kādēļ valstij ir nepieciešama armija, zemessardze, jaunsargi. Tēviem bija sagatavots īpašs pārbaudījums: cik veikli viņi var ielīst īpašā armijas guļammaisā un tikt no tā ārā. Bērni ar lielu interesi klausījās stāstos par armiju un aplūkoja visu kas atrodas karavīra ekipējumā. Pēc aktivitātēm visi dalībnieki un ciemiņi mielojās ar gardu pārgājiena zupu.

Projekta mērķis ir stiprināt bērnu un ģimeņu patriotismu, kultūridentitāti un valstisko apziņu, un tā īstenošanai  ir paredzēti vairāki pasākumi : vecāku un imigrācijas dienesta pārstāvju diskusija par patriotismu mūsdienās, izzinoši pasākumi par latviešu multiplikācijas un mākslas filmām, radošas darbnīcas „Gatavojamies Lāčplēša dienai”, Lāčplēša dienas pasākums un noslēgumā koncerts „Mēs savai Latvijai” kurā piedalīsies visi projekta dalībnieki un to skatīties  aicināts ikviens iedzīvotājs.

 

Vecāku atbalsta biedrības „Ķipars” projekts „Zem saules ir tāda tauta latvieši” sadarbībā ar Ģibuļu pagasta aprūpes un attīstības biedrību „Vīgrieze”  tiek realizēts ar Latvijas Republikas  Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra finansiālu atbalstu.

 

 

 

 

IesaistiesKurzeme publ logo